ChillOstatnéTrnava

Najlepšie burgre v Trnave

Rýchlovka Burgers

Nájdete ju na adrese Trstínska cesta 9, Trnava (Skladová). Obsluha vám hneď na úvod prinesie domáce limonády, ktoré sú vynikajúce. My odporúčame najmä brusnicovú a čapovaný radler. Burger robia priamo pred vami, takže si celý postup môžete pekne odsledovať. Hovädzie mäso na burgre je dovážané z Írska, v topkovej kvalite od overených dodávateľov. Ide o 30 dní odležaný hovädzí Chuck roll (krk/plece). V Rýchlovke si ho personál každý deň melie a starostlivo dochucuje. Okrem klasických burgrov majú na výber ľahší Caprese s bazalkou a rukolou, špeciálny Goat s kozím syrom, ktorý nenájdete nikde v Trnave. Ďalej burger Rýchlovka, ktorá je povinnou jazdou každého, Diet Killer ako stvorený na cheat day s červenou kapustou, burger Caprese s mozzarelou, olivovou tapenádou, bazalkou, paradajkou a rukolou a Goat s kozím syrom a hruškami v mede, ktorých sa netreba báť – chutí vynikajúco! Novinka: Rýchlovka sa snaží vyhovieť všetkým zákazníkom, a preto v blízkej dobe očakávajte v ponuke vegetariánske burgre, burger tanier (mäso + rôzna zelenina) a taktiež burgre pre celiatikov vo forme bezlepkových žemlí, ako JEDINÍ V TRNAVE. Žemličky pečie bratislavská rodinná pekáreň s originálnou receptúrou iba pre ňu. Sú mäkké a chrumkavé, dva burgre sme mali hotové a krásne naaranžované za 6-7 minút, čo presne korešponduje s názvom Rýchlovka. Dresingy sú výlučne domáce, pripravené podľa vlastných receptov s použitím najkvalitnejších surovín, ktoré im dodávajú jedinečnú chuť. Nám najviac chutil medovo-horčicový. Podávajú sa síce nesolené Belgické hranolky, ale zato k ním dostanete tri druhy soli – rozmarínovú. cesnakovú a s údenou paprikou. Okrem hranolčekov nájdete v ponuke aj cibuľové krúžky. Veľký úspech majú domáce osviežujúce limonády a nesmie sa zabudnúť ani na čapovaný nealko Radler a Staroprameň 1l. Návštevu v Rýchlovke môžete ukončiť dezertom podľa ponuky, ktoré tiež stoja za to.

 

 

Forky’s

Forky’s je pobočka českej značky, sídli na Rybníkovej 21a  (Vedľa UCM Herdu, TRUNI, 10 minút od MTF). Robia kvalitné vegánske burgre so zdravou náhradou mäsa, častokrát nerozoznateľnou od normálneho. V ponuke majú tradičný Forky’s burger, ktorý je vegánskou verziou klasických burgrov, Forky’s cheez burger s rastlinným syrom, Spicy burger  s nakladanými jalapenos papričkami, French burger, ktorý je špecifický francúzskymi ingredienciami ako francúzska cibuláda, dijónska horčica a valeriána a bezlepkový Protein burger bohatý na aminokyseliny. Musíme uznať, že burgre boli pripravené veľmi rýchlo, aj napriek tomu, že bistro bolo plné. Forky’s je nie len burgráreň, ale pripravuje aj hot dogy, kebaby, šaláty, wrapy a populárne sú najmä sladké batatové hranolky, ktoré sú v Trnave unikátom. Odporúčame ich ochutnať. Majú vlastné vegánske omáčky, ktorých chuť je veľmi podobná tým klasickým. Taktiež majú vlastnú filtrovanú kávu a osviežujúce a chutné limonády podľa ponuky. My sme si vybrali malinovú, višňovú a zázvorovú, ktorej sme sa nevedeli nabažiť.

 

 

Burger Club

Nachádza sa na Radlinského 47/2. Je otvorený pre všetkých milovníkov oldschoolovej hudby, ktorá vytvára príjemnú atmosféru. Veľkým plusom je, že sa obsluha pýta na štýl mäska – či chcete prepečené, menej prepečené a podobne. Výber burgrov je veľmi podobný Rýchlovke, no rozdiel je v chuti. Burger club stavia na tradičných chutiach, zatiaľ čo Rýchlovka viac experimentuje. Aj tu ponúkajú domáce hranolky s morskou soľou a rozmarínom alebo sladké batatové. Veľkou výhodou je Burger šalát, čo je vlastne burger na tanieri so zeleninou. Ponúkajú tiež klasickú, nestarnúcu čapovanú kofolu a pivo.

 

 

Link na video https://www.youtube.com/watch?v=XoAzSQstnVE&feature=youtu.be

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *