ChillTrnava

7 miest v Trnave, ktoré majú ultimátny Instaspirit

Rád cestuješ a objavuješ nové miesta?  Možno už máš dokonale vyskladaný plán na leto 2019… ale tá predstava, že budeš čakať ešte skoro 2 semestre je desivá, čo ? Tak to skúsme inak!

Predstav si, že aj v týchto ťažkých (a finančne náročných) študentských časoch existuje možnosť cestovať po svete. Dokonca bez toho, aby si opustil Trnavu.

1. Láka ťa Anglicko? Prejdi sa okolo mestského opevnenia. Typical red bricks sú na dosah! Veď predsa načo by si cestoval do Spojeného Kráľovstva, keď ti kráľovská koruna leží pri nohách…

2. Vonia ti viac Provence style? Prosím –  stačí navštíviť Caffe Verdon na Trojičnom námestí a želaný efekt sa dostaví okamžite.

3. Ak si milovníkom retro – culture vecí, mám perfektné miesto, ktoré ťa dostane svojim štýlom, ponukou a atmosférou. Príď sa namotať na Synagóga café (NO PASSPORT NEEDED).

4. Niekto to rád teplúčko? Z Mestskej veže s výhľadom na meštianske domy sa lúče slnka chytajú lepšie + nezabudni si spraviť foto á la španielska telenovela.

5. Ako si tak kráčaš Trnavskými ulicami, nadobúdaš pocit, že sú autentickým prostredím pre pieseň Kalinka? Vykašli sa na cibuľu a hybaj čeknúť Baziliku svätého Mikuláša!

6. Na tvojej internacionálnej ceste by si mal ochutnať taktiež medzinárodné špeciality. Tou správnou voľbou je Wetzlerov dom.

7. Zaručene nemôžeš prehliadnuť ani monument v centre mesta – súsošie Najsvätejšej Trojice s krásnym okolím.

No tak jej nelám srdce. Neopúšťaj Trnavu! ❤  

Text a foto: Zuzana Jendrisková

One comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *