ChillKultúraOstatnéTrnava

Týchto 5 hudobných akcií by si v Trnave nemal zmeškať!

Jazz, gospel či najnovšie audiovizuálne trendy. Mnohotvárna Trnava ti to našupu cez leto ponúkne všetko!

Ten náš Malý Rím nie je len o množstve krásnych (nudných?) kostolíkoch, historických pamiatkach či artefaktoch, ako to prezentujú milí ľudia z Wikipédie. Dôkazov toho, že Trnava je mesto študentské a rozmanité, je mnoho. My sme si pre Vás pripravili absolútne klišé, ale predsa: TOP 5 hudobných udalostí, ktoré by ste určite nemali zmeškať. Na chvíľu zabudnite na to, že hudba je len rap alebo techno a čeknite, čo za pestré hudobné veci si na vás mesto v najbližšej dobe chystá.

Lovely Experience

Zážitok a technický pokrok– to sú slová, ktoré tento multimediálny festival vystihujú. Týpci v Lovely Experience vyzerajú, že fakt vedia, čo robia. Prinášajú do Trnavy absolútne fresh trendy audio-vizuálneho umenia a spájajú tanečné či akrobatické výkony doplnené dynamickým zvukom a dychvyrážajúcimi efektmi. Sľubujú, že zapoja všetky zmysly návštevníkov (fúha, dúfam, že chlapi budú vedieť robiť toľko vecí naraz) a vytvoria obsah, ktorý šokuje. Dokonca si pre nás pripravili špeciálny nočný výstup na Mestskú vežu so slúchadlami, a tak si budeme môcť vychutnať pohľad na festival z výšky. Pomerne s novým špeci konceptom „silent party“ prišli už minulý rok a ľudia si ho nevedeli vynachváliť. Preto pokračujú v trende tichej párty na slúchadlách aj tento rok. Výhodou je, že ti už konečne nebudú krvácať uši z hitoviek ako Despasito či Žijeme len raz, pretože v slúchadlách si budeš môcť vybrať kanál, ktorý chceš počúvať podľa toho, aký DJ ti ulahodí tvojmu hudobnému vkusu najviac. Okrem toho je super skutočnosť, že disco síce prebieha v historickom centre mesta, no neruší nočný pokoj obyvateľov v priľahlých uliciach.

No nechcel by si zažiť párty s efektom, kedy sa zdá, že ľudia tancujú len tak od veci do ticha? Chcel. Preto si rýchlo uchmatni lístky tu!

Aký dátum zapísať do pomyselného diáriku? už 26.mája 2018 od 15:00 hod.

Koľko zas minieš? 15€

Festival Lumen

Gospel. Kto si nepredstaví pod týmto pojmom černošské divy v americkom kostole? Okej, na Slovensku sa nám predstaví, chvalabohu, v inom šate. Jedinečný gospelový open-air festival európskeho formátu – Festival Lumen prináša do Trnavy špičku domácej a zahraničnej gospelovej hudobnej scény už vyše 25 rokov. Okrem toho ti ponúkajú zaujímavé prednášky a workshopy, priateľskú atmosféru a kresťanské posolstvo. Čo je ešte super? Že hlavný stage je zadarmo, spoplatnené sú až niektoré vybrané koncerty a workshopy z XL zóny. Však pre viac info kukni program tu.

Aký dátum zapísať do pomyselného diáriku? 15. – 16. júna 2018
Koľko zas minieš? Nič, iba ak si budeš chcieť kúpiť XL lístok – 14€ (na mieste 16€)

Trnavský jazzyk

Zas z trochu iného súdku. Džezík nemusí byť nuda! A už vôbec nie, keď sa hrá zmes rôznych hudobných štýlov od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, etno až po súčasný jazz v podaní renomovaných slovenských a zahraničných hudobníkov. Trnava je nielen mesto s vlastným jazykom – špecifickým nárečím, ale aj s vlastným festivalom, ktorý od roku 2004 prináša do mesta jazzový “jazyk“, ktorému rozumejú všetci milovníci hudby. Atmošku doplní chill-out zóna a jam session po hlavnom programe. Nie je umenie hrať, ale len tak si zadžemovať. Pre viac info klikaj.

Aký dátum zapísať do pomyselného diáriku? 3. augusta 2018
Koľko zas minieš? Nič. Wohou!

Festival EKOfest

Fakt, že na svete ešte ostali dobrí ľudia, ktorí nerobia všetko len pre chechtáky, potvrdzuje tento benefičný environmentálny open-air festival EKOfest. Vznikol v roku 2008 v Trnave ako jediný svojho druhu na Slovensku a odvtedy sa pravidelne koná každé leto. Benefit – výťažok z EKOfestu je každý rok venovaný na skvalitnenie životného prostredia a výsadbu zelene v meste. Zameraný je najmä na podporu vytvárania zdravšieho a ekologickejšieho mesta a rozšírenie zelene a prírody. Okrem podporenia dobrej veci a konečne dobrého pocitu na svojich hriešnych srdiečkach sa môžete tešiť na účinkujúcich ako IneKafe, Smola a hrušky či Family Friend. Celú ich ideu, činnosti a program zistíš na stránke tu.

Aký dátum zapísať do pomysleného diáriku? 21.-23.6. 2018
Koľko zas minieš? 8€ (na mieste 10€)

Leto na korze

Na záver si predstav chuť pravého letného chilloutu, terasy plné spokojných ľudí a koncert na každý deň. V Trnave nič nie je nemožné, a tak pešia zóna ožije každý podvečer v mesiacoch júl a august vďaka maratónu letných kultúrnych podujatí, ktoré sú absolútna všehochuť. Hudobné kapely, sólisti, tanečníci, malé divadelné formy, folklór, tradície či ľudová hudba. Už len orosená desinka do ruky a vychutnávať tú pravú letnú bezstarostnosť. Termíny všetkých predstavení, koncertov a workshopov si vyklikaj tu.

Aký dátum zapísať do pomyselného diáriku? Celý júl + august
Koľko zas minieš? Len na jedno-dve pivá

 

Vieme, že aj ty patríš medzi študenty, ktorí nevedia, kde im hlava stojí. Preto sleduj náš kalendár podujatí a už nič dôležité nezmeškáš. ☺

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *